12 ore de filmare pentru genericul de inceput al telenovelei "Ingeri pierduti".  Trupa Vunk l-a lansat aseara la Povestiri de noapte

12 ore de filmare pentru genericul de inceput al telenovelei Ingeri pierduti . Trupa Vunk l-a lansat aseara la Povestiri de noapte
Citeste mai mult despre: ingeri pierduti, generic, Vunk
Data publicarii: 05 August 2013

A fost lansat in premiera la “Povestiri de noapte” genericul de inceput al noii telenovele romanesti “Ingeri pierduti”, care va fi difuzata din aceasta toamna, ACASA.

Piesa de pe genericul noii productii MediaPro Pictures pentru acasa apartine trupei Vunk si se numeste “Noptile trec (doar visele raman)”:“Ne bucuram foarte mult ca piesa noastra va fi pe genericul noii productii Acasa TV. Cantecul este pentru cei care au puterea sa vada si sa creada in ziua de maine, care nu renunta la visele lor, chiar si atunci cand totul pare un cosmar. Fiecare dintre noi asteptam si cautam oamenii potriviti care sa ne ajute sa trecem mai usor peste noptile grele si care sa ne sustina sa ne implinim mai repede si mai frumos visele”, spune Cornel Ilie de la Vunk.

Genericul de inceput al telenovelei “Ingeri pierduti” ii va introduce pe telespectatori intr-un vis, in care personajele din poveste sunt vazute prin ochii micutului Luca (Timur Vultureanu), care se afla in cautarea mamei sale, Cristina (Diana Dumitrescu). Pentru realizarea genericului, echipa de la “Ingeri pierduti” a filmat 12 ore intr-un platou special amenajat in Studiourile MediaPro din Buftea.

“Genericul a fost filmat intr-un singur cadru de pe steady-cam, ceea ce a necesitat o sincronizare perfecta a actorilor, pe platou. A fost nevoie de mai multe repetitii pentru a iesi acest cadru, iar filmarile au durat aproape 12 ore. Am incercat sa avem o cromatica cat mai simpla, pentru ca impactul vizual sa fie unitar.  Scenografele noastre, Oana Radu si Luminita Mustata, au conceput decorul in cateva nuante, iar Radu Mada a ales vestimentatia personajelor in aceeasi directie. Am incercat sa redam un vis in care familia si viata insasi sunt vazute din perspectiva unui copil, a lui Luca”, spune Ducu Ion, producatorul telenovelei “Ingeri pierduti”.

“Au fost mai multe idei pe care le-am pus cap la cap, din care a rezultat visul copilului din telenovela. Luca trece prin mai multe stari: drama, emotie, fericire… pentru ca in cele din urma sa-si gaseasca mama in vis”, spune Larry Maronese, regizor al telenovelei “Ingeri pierduti”.

 “Ne-am gandit ca, fiind vorba de un copil, el ar putea sa viseze cum isi doreste sa o gaseasca pe mama lui, pentru ca ii este dor de ea. Ca intr-un cosmar, Luca se invarte in holul unui hotel si deschide usi in cautarea mamei lui”, spune Bogdan Dumitrescu, regizorul videoclipului din generic.

Diana Dumitrescu, protagonista telenovelei “Ingeri pierduti” este fascinata de rezultatul muncii intregii echipe:“Regizorii au lucrat foarte mult la generic, iar rezultatul este extraordinar. Melodia trupei Vunk este o piesa de suflet... Imi amintesc ca mama lui Timur, baiatul care il interpreteaza Luca, a fost atat de impresionata la una dintre duble, incat a inceput sa planga”, spune Diana Dumitrescu.

ACUM, vezi pe cancan.ro videoclipul genericului de inceput al telenovelei "Ingeri pierduti"


In generic, Madalina Anea a fost o Cenusareasa “moderna”, Paul Diaconescu a fost “printul ideal” al acesteia, iar Ioana Ginghina a fost din nou “mireasa” pentru o zi.

“Am fost imbracata ca o Cenusareasa “moderna”, intr-o fusta de tul roz pal, incaltata cu balerini. Luca este foarte apropiat de Ana, ii este ca o sora mai mare si in visul lui apare ca o zana buna”
, spune Madalina Anea.

“Luca ma vede ca pe un erou, intrucat Tudor il salveaza din mai multe situatii, iar in visul lui eu sunt printul ideal al matusii lui”, spune Paul Diaconescu.

“Tin minte ca in ziua respectiva nu puteam sa ma misc prea mult din cauza rochiei de mireasa si a voalului, era nevoie sa reziste de dimineata, cand am inceput filmarea, pana seara tarziu”,
spune Ioana Ginghina.

Aseara, de la 22:00 la “Povestiri de noapte”, ACASA, telespectatorii au urmarit in premiera genericul de inceput al telenovelei “Ingeri pierduti”, realizat pe versurile piesei “Noptile trec (doar visele raman)” a trupei Vunk, si imagini captivante din culisele filmarilor.
 

Program Acasa TV
  • Vineri
  • 06:00 Inima nu minte
    120 min
    08:00 Leylifer
    60 min
    09:00 Ingeri tacuti
    60 min
    10:00 Nu-i nimeni ca mine
    60 min
    11:00 Stirile Acasa Actualitati
    60 min
    12:00 Esmeralda
    60 min
    13:00 Dragostea si banii
    120 min
    15:00 Stirile Acasa Magazin
    60 min
    16:00 Fata cu ochi de onix
    60 min
    17:00 Iubirea din mine
    120 min
    19:00 Inima nu minte
    120 min
    21:00 Leylifer
    60 min
    22:00 Ingeri tacuti
    60 min
    23:00 Numele meu e Riza
    60 min
    00:00 Esmeralda
    60 min
    01:00 Leylifer
    75 min
    02:15 Trei surori
    150 min
    04:45 Ce se intampla, doctore?
    30 min
    05:15 Stirile Acasa Magazin
    45 min
    06:00 Pe firul iubirii
    120 min
Modifică setările cookies