Dupa sase editii in care sute de talentati s-au prezentat in fata intregii tari si au reusit sa obtina din partea juriului minimum doi de “DA”, vineri seara a sosit momentul ca telespectatorii sa afle numele celor care au castigat un loc in semifinala.
In editia de vineri, 25 martie, Andra, Mihai Petre si Andi Moisescu au facut cunoscute numele celor 48 de semifinalisti, norocosii care vor avea sansa sa impresioneze din noul juriul si publicul pentru a obtine sansa de a merge in marea finala. In prima semifinala ce va fi difuzata din platoul special amenajat pentru a gazdui cele mai impresionante prestatii artistice vor avea posibilitatea sa se afirme 12 concurenti.
Cei care vor deschide pe 1 aprilie seria semifinalelor “Romanii au talent” sunt: Bernadette Szep si catelusa Vanda, avocatul Camarascu Mihail Alexandru cu voce de tenor, Deac Rares, cel care poate dansa din stomac, hair-dresser-ul Harsan Florin, Ianau Narcis Iustin, care a uimit prin vocea sa de contratenor, soferul Ionita Marius care canta la tobe si danseaza step, sotii Emil si Viorica Luca, foarte priceputi in ale piruietelor, fratii Paunescu Paul si Paunescu Virgil, cantareti si dansatori foarte iubiti de public si juriu, Sandu Ana Maria, tanara pentru care saxofonul nu mai are nici o taina, trupa de dans Titanii Funky Fresh, acrobatii din Trupa Ballance si Lazin Reca si Manduc Stefan, carora li s-a permis accesul in semifinala doar daca realizeaza impreuna un act artistic.
Citeste mai multe pe www.perfecte.ro!
Toate informatiile despre cele 4 semifinale, numele celor 48 de semifinalisti, precum si grupele din care fac parte acestia, insotite de filmulete cu prestatiile lor din timpul celor 6 show-uri, dar si informatii despre cum pot face parte din publicul prezent la semifinale, la toate emisiunile live sint postate pe site-ul romaniiautalent.ro.
06:00 | Inima nu minte 120 min
|
---|---|
08:00 | Acea fata 60 min
|
09:00 | Ingeri tacuti 60 min
|
10:00 | Imbratisarea ta 105 min
|
11:45 | Esmeralda 60 min
|
12:45 | Dragostea si banii 120 min
|
14:45 | Pamantul, Soarele si tu 135 min
|
17:00 | Imbratisarea ta 105 min
|
18:45 | Inima nu minte 135 min
|
21:00 | Acea fata 60 min
|
22:00 | Ingeri tacuti 60 min
|
23:00 | Scorpionul 60 min
|
00:00 | Esmeralda 60 min
|
01:00 | Acea fata 45 min
|
01:45 | Trei surori 150 min
|
04:15 | Acasa la romani 60 min
|
05:15 | Scorpionul 45 min
|
06:00 | Aproape de iubire 166 min
|